Edellinen tanssipäivä pe 5.9.2014
Lauantai 6.9.2014
- Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
- Pohojanmaan Pelimiehet, Hovinarrit & Maria Tyyster & Teemu Roivainen
- Asukastalo Lava 18:00--23:30
- DJ Toivo!
- Hallin lava 20:00--00:30
- Silverado
- Hiekkarinne 20:00--00:30, 12 €
- Jussi Roponen
- Hirvensuuli
- Kiintotähti & Teuvo Oinas
- Hojo hojo
- Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
- Hongiston lava
- Amor-kvartetti
- Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
- Rosette, Charles Plogman
- Hämyslava 20:00--01:00
- Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset
- Härmän Kylpylä
- Ajattomat
- Höyrypaviljonki 20:00--01:30, 16 €
- V.I.P. & Anneli Mattila
- Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
- Koivu & Marita Taavitsainen
- Ilveskasino 20:00--01:00
- Duo Sami Soininen, Finlanders
- Jenkkapirtti 20:00--02:00
- Horizone & Matti ja Teppo, Taiga & Jarkko Honkanen
- Karjalatalo 19:00--23:30, 10 €
- Euroset
- Kartano Kievari 20:00--01:30, 20 €
- Jim Beat, The Beatfools, Vaiettu salaisuus, ShadeS, Jussi Haanpää
- Keitelepohjan ns 20:00--00:15, 10 €
- Serena
- Ravintola Kivitippu
- Öiset kulkijat
- Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
- Taikakuu, Energia & Tommi Soidinmäki
- Laurilan lava 19:00--23:30, 10 €
- Juha Simola
- Leppihalli 20:00--00:30, 12 €
- Maarit Aro
- Luhurikan lava
- Helmenkalastajat, Roulette & Reijo Taipale
- Merikievari
- Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Kari Kynnysmaa band
- Metsälinna 13 €
- Wähäkosket
- Mäntsälän lava (Mäntsälä)
- Köpi Koski ja Projekti, Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
- Naapurinvaaran huvikeskus
- Voimaorkesteri, Sunset, Arto Nuotio, Terhi Matikainen
- Niskaharjun lava 19:00--23:30, 10 €
- Eija Kettunen
- Nuijamiesten lava
- Sauli ja Ekstaasi, Matti Nykänen
- Pajarinhovi
- EXmiehet & Saija Tuupanen
- Helsinki Pavi 19:00--24:00, 12 €
- Lari ja Pekka ja Viikingit
- Kylpylähotelli Peurunka 10 €
- Beatwave
- Pohjanranta
- Pekkaniskan Pojat
- Poikeljärven paviljonki 20:00--00:30, 13 €
- Ippe Mansikan orkesteri
- Kylpylähotelli Rauhalahti
- Rakkauden ammattilaiset
- Rautalammin työväentalo (Rautalampi) 21:00--01:00, 15 €
- Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
- Lomakeskus Revontuli
- Sesam & Antti Raiski
- Riemuliiteri 20:00--23:45
- Lapponia & Jukka Lampela
- Riutanharju 20:00--02:00
- Sinitaivas, Diesel & Markku Aro, päättäjäiset
- Spa Hotel Runni
- Dry Capri
- Ruokolahden lava 20:30--01:00, 13 €
- Tukkijätkät
- Rönnin lava
- Veijarit & Sirpa Jokinen, Jackpot & Jukka Hallikainen
- Samppanummen paviljonki
- Ilpo Taipaleen yhtye & Tuija Laine & Helli Uusitalo
- Suojala 20:00--01:00, 10 €
- Risto Nissinen & Antti Kemppainen
- Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
- Ylix
- Suukosken keidas
- Kauko Simonen
- Syvälahti 21:00--01:30
- Mistral & Anne Mattila, In The Mood & Suvi Karjula
- Säänjärven lava 10 €
- Helminauha
- Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
- Tulipunaruusut, Ano & Kalle Jussila
- Toejoen seurojentalo
- Odessa & Pertti Niemi
- Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
- Hannu Hautaniemi, naistentanssit
- Urjanlinna
- Piritta Venho
- Valasranta 21:00--02:00, 16 €
- Omega & Eija Kantola, Jani ja Jetsetters
Seuraava tanssipäivä su 7.9.2014