Edellinen tanssipäivä pe 25.10.2013
Lauantai 26.10.2013
- Alapitkän ns 20:00--00:30, 13 €
- Yöntanssittajat
- Auran nuortentalo (Aura)
- Voimaorkesteri, Horizone & Matti ja Teppo, Terhi Matikainen
- Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
- Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
- Haapamäen Suoja 15 €
- Tanssiorkesteri Ahopelto
- Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
- Elixir, Virpi Piippo
- Hirvensuuli
- Ippe Mansikan orkesteri
- Härmän Kylpylä
- Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
- Ikaalinen Spa (Ikaalinen)
- Avec
- Juupavaaran mutteripaviljonki 20:00--01:00, 10 €
- Kalevi Suntila
- Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 13 €
- Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
- Viihdekeskus Kalliojärvi
- Channel Four, Onnenkulkurit
- Kartano Kievari
- Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
- Keskustalo
- Karavaani & Susanna Heikki
- Kisaranta 20:00--01:00
- Sinitaivas
- Korpisuoja 20:00--00:15, 10 €
- Teuvo Vuoti
- Krääkkiö
- Pispalan sälli ja Sinirytmi
- Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
- Souvarit, Fantasia & Marko Maunuksela
- Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
- NeljänSuora, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
- Latosaari
- Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
- Launosten työväentalo 20:00--01:00, 12 €
- Sini-Takit & Kyösti Salmén
- Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
- EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
- Merikievari
- Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
- Metsälinna 12 €
- Pequeno & Mia Leivo
- Pesäkallio 20:00--02:00
- Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
- Kylpylähotelli Peurunka 7 €
- Flameband
- Puistonkulma 10 €
- Ake Pääkkö duo
- Rantatupa 19:00--23:30, 10 €
- Pohojanmaan Pelimiehet
- Kylpylähotelli Rauhalahti
- Nasma Team
- Lomakeskus Revontuli
- Omega & Eija Kantola
- Spa Hotel Runni
- Kolibri
- Ruuhijärven ns
- Tonika
- Ruusulinna 20:00--02:00, 16 €
- Syke, Heidi Pakarinen
- Saarenkylän ns 20:00--01:00
- Hannu Hautaniemi
- Selkien seurojentalo
- Karjalan Karaokeklubin laulajat
- Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
- Caminito & Kari Piironen, In The Mood, Suvi Karjula
- Tanssikeskus Tessu 20:00--00:30, 13 €
- FinnNostalgia, Nalle Lehtonen & Kaija Pohjola & Antti Toivola
- Toejoen seurojentalo
- Maarit Aro
- Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
- Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
- Urjanlinna
- Charles Plogman & Pientä unelmaa
- Valtatie 2
- Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
- Vuorenmaan seuratalo 20:00--00:30
- Honkala team
- Västilän Voimantalo 20:00--00:30, 12 €
- Balladium
- Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
- Wähäkosket
Seuraava tanssipäivä su 27.10.2013