Edellinen tanssipäivä pe 2.10.2009
Lauantai 3.10.2009
- Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 14 €
- Yölintu, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen
- Elimäen-Vilppulan ns 20:00--01:00, 8 €
- Hannu Roiton yhtye, jenkkailtamat
- Haapamäen Suoja
- Nelostie & Jaska Mäkynen
- Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
- Taiga & Jarkko Honkanen
- Hietasaaren Tanssimajakka
- Fernet & Tomi Markkola, Monarkia & Jukka Hallikainen
- Hirvensuuli
- FinnNostalgia & Rainer Friman & Antti Toivola
- Hojo hojo
- Avenue & Anniina Mattila
- Honkamäki 10 €
- Ake ja Amado
- Huviniemi 20:00--01:00, 10 €
- Rosette & Tiina Ruuska
- Härmän Kylpylä
- Onnenhetki
- Ikaalinen Spa (Ikaalinen)
- Caminito & Kari Piironen
- Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
- Polar & Päivi Nieminen
- Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 3 €
- Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
- Viihdekeskus Kalliojärvi
- Raimo Ollinkangas, Kauko Simonen
- Kauko-Pohja 20:00--01:00, 12 €
- Eino Luostari
- Keskustalo
- Kari Hirvonen, Janne Ahosen yhtye
- Hotelli Keurusselkä 10 €
- Channel Four
- Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
- Focus
- Hotelli Korpilampi 10 €
- Nasma Team
- Kukonhiekka
- Rosso & Tarja Lunnas, NeljänSuora
- Kylpylähotelli Kunnonpaikka 10 €
- Laila ja Olavi -laulukilpailun finaali, Onnenkulkurit, Kaija Pohjola
- Latosaari
- Mistral & Anne Mattila, Helmenkalastajat
- Malmin työväentalo 11 €
- Istanbul
- Merikievari
- Charles Plogman & Tommys, Pohojanmaan Pelimiehet
- Metsälinna 11 €
- Kari Harju band & Jari Välimäki
- Nousula
- Soundset
- Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:15--01:00, 8 €
- Hannu Matilainen
- Pajarinhovi
- Voimaorkesteri
- Pesäkallio 20:00--02:00
- Varjokuva, In The Mood
- Petäjoen paviljonki 10 €
- Reino Jalonen ja Kangastus
- Kylpylähotelli Peurunka 6 €
- Dry Capri
- Kylpylähotelli Rauhalahti
- Väriloiste
- Lomakeskus Revontuli
- Resiina & Juha Metsäperä
- Spa Hotel Runni
- Duo Tapio Hakulinen
- Ruusulinna 20:00--01:45, 14 €
- Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
- Saarenkylän ns 21:00--00:45, 12 €
- Jupiter & Jari & Helena Kujala
- Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
- Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
- Soihtula
- Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
- Suojala 20:00--01:00, 10 €
- Katupojat
- Tanhuhovi
- Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Syke
- Tapiola 20:00--00:15, 12 €
- Honkala team
- Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
- V.I.P. & Anneli Mattila
- Tirilän työväentalo 12 €
- Merituuli
- Toejoen seurojentalo
- Mauno Raittilan yhtye
- Tulenliekki
- Korsuorkesteri, Myrskytuuli
- Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
- Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, naistentanssit
- Urjanlinna
- Fantasia & Amadeus Lundberg
- Valtatie 2 20:00--02:00
- Finlanders, Presto & Kake Randelin, avajaiset
- Vuorenmaan seuratalo
- Odessa & Pertti Niemi
- Ylistaron Ylipään ns 12 €
- Pispalan sälli ja Sinirytmi
Seuraava tanssipäivä su 4.10.2009