Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet

Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Kalenteri kehyksin

Pe 18.4.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 16 euroa
Suvi Teräsniska, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio (Somero)
Sinitaivas, Diesel & Markku Aro
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
FBI-beat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Matti ja Teppo
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Johanna Pakonen, Vonkamiehet
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Onnenmaa & Kari Vepsä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 14 euroa
Kake Randelin & Presto
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Fantasia & Marko Maunuksela
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Kari Kynnysmaa band
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 16 euroa
Anna Puu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen, Maestro
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Helminauha
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, Teijo Suomi Orch
Savijoen seuratalo (Pukkila) 20:00--00:30, 15 euroa
Anita Hirvonen & La Strada
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Pohjolan yö
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Wähäkosket
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Juhani Virran yhtye
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän

La 19.4.2014

Auran nuortentalo
Fantasia & Marko Maunuksela
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Walkarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari ja Taika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Simo Hietalan yhtye
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--24:00, 10 euroa
Keijo Nieminen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 14 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät, Pientä unelmaa & Charles Plogman, RK-viihteen karaoke
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio)
21:00--01:00 Maarit Peltoniemi & Coralia
21:00--01:30 Timanttitanssit, arvotaan kaikkien kesken timanttisormus
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tulipunaruusut
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Unikuva 3
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 18 euroa
Yölintu, Vonkamiehet
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Jani ja Jetsetters
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 23 euroa
Lauri Tähkä
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Lasse Laaksonen
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Ahopelto
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Limingan ns 20:30--01:00, 12 euroa
Crystal, Mikko Tapio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
La Strada
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Sanna Liimatainen, Calibra
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 10 euroa
Urpo Heikkilä, Polara
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00
Trio Tuovila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Presto & Kake Randelin, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen, Maestro
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Menox
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Norolan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 14 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, Matti Korkiala
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 20:30--01:00, 12 euroa
Iloset, Heikki Markus
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki, Aikalisä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, eXmiehet & Saija Tuupanen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Marita Taavitsainen & Koivu
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 20.4.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--21:30, 12 euroa
Rosette
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio (Somero)
NeljänSuora, Riku Niemi Orchestra & Tapani Kansa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Hyvinkään järjestötalo 16:00--21:00, 13 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Nina Koivisto
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Jari Puhakka Band, Kaija Lustila, RK-viihteen karaoke
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--24:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen & Mika Lappalainen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Ässät
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Jiri Tammilehto & Esperanza
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo
Kasmir & Jari Grek
Mynämäen työväentalo 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Särmä
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
FBI Beat, Omega & Eija Kantola
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Sinitaivas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Souvarit, Helminauha
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki) 19:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
La Strada
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Soitinyhtye Sawisormet
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen, Maestro
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Channel Four
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00
Finlanders, A. Aallon rytmiorkesteri
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 15 euroa
Mistral & Anne Mattila
Soihtula (Oulainen)
Hannu Hautaniemi
Soinin yhteistalo
Jussi Roponen
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 12 euroa
Virpi Piippo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Maria Tyyster
TT-halli (Pietarsaari) 15:00--19:00, 10 euroa
Valio Rantakangas, Kaarina Tikkamäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Suvi Teräsniska
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Hurma
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket

Ma 21.4.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 9 euroa
Väliaikainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Antti Mäki-Opas, Ramona
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 15:00--19:00, 10 euroa
Lopen harmonikat
Pesäkallio (Lahti) 17:00--22:00
Hurma
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Kisällit-kvartetti & kahvitarjoilu
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Tutta Carpelan
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Intro & Kauno Kaulanen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 17:00--22:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Markus & Marek Band, KIITOS KAIKILLE!, Syksyllä taas tavataan!
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 10 euroa
Mikko Järvinen yhtye, Mikko Järvinen
Turun VPK 18:00--21:00
Yönkulkijat & Harry Lindström

Ti 22.4.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
Risto Nevala, Ohjelmassa myös tangosenior kilpailu
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Antero Ketonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 8 euroa
Unelmavävyt
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tulipunaruusut
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pequeno & Mia Leivo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 23.4.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Hannu Auvinen Group, naistentanssit
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00
Velleri
Esakallio (Somero)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tulipunaruusut, naistentanssit
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Nina Julia
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jokke Kytö
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ari Salo
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Channel Four
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Marko Jolkkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Blue Star
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Sivas Regal

To 24.4.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 13:00--16:30, 10 euroa
Pirttipelimannit
Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Jorma Markos ja La Mer
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Seppo Lankinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Kake Randelin & Presto
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Helminauha

Pe 25.4.2014

Esakallio (Somero)
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Taikakuu
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Metropolia AMK:n opiskelijat
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 10 euroa
Wähäkosket
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Norolan Pojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 14 euroa
Helmenkalastajat
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kasaribileet
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Blue Star
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sesam & Antti Raiski
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 13 euroa
Juhani Rautiainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 13 euroa
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Markku Aro & Diesel

La 26.4.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 22:00--02:00
Suvas Regal & Meiju Suvas
Auran nuortentalo
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Heidi Pakarinen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 euroa
Helmenkalastajat
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Juha Vartiainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Niskalenkki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Trio Tuovila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Egotrippi
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 14 euroa
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Caminito & Kari Piironen, Nina Koivisto band, Nina Koivisto, RK-viihteen karaoke
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Juha Alvari
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Norolan Pojat, Eini ja Boogie
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 10 euroa
Wähäkosket
Kiikan nuorisotalo (Sastamala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu) 23:00--03:00
Virve Rosti, Toyboys
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Susanna Sakko & Onnenpotku
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Reflex
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Souvarit
Launosten työväentalo (Loppi) 20:00--00:30, 12 euroa
Sirkka ja Velikullat
Limingan ns 20:30--01:00, 12 euroa
La Strada
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Tuliset & Dimitri Isberg
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Johanna Pakonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tri Cohiba, Kuuba ilta
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Hurma
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Helminauha
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Marko Lämsä
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--23:30 Tango del norte & Romina Bianco, 12 euroa
19:00--24:00 Argentiinalainen ilta
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Blue Star
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
NeljänSuora
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Diesel & Markku Aro, avajaiset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Jokiset
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 euroa
Jussi Roposen yhtye
Toejoen seurojentalo (Pori)
Harri Lehtonen & Silver
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taikakuu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Luxus

Su 27.4.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 15:00--20:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Pohojanmaan Pelimiehet
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 9 euroa
Ilta-aurinko
Hyvinkään järjestötalo 16:00--21:00, 13 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, Heli Ala-Sorvari
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Honkala team
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 12 euroa
Arja Havakka & Kalle Jussila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Sävelpojat
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Jallut, Merja Lehtinen
Sipolan Uusi Pyrintö (Sipola, Siikalatva) 13:00--17:00, 8 euroa
Saariset
Turun VPK 18:00--21:00
Atlas ja Timo Rautala
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sunset
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Ma 28.4.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 0 euroa
Paten karaoke
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen & kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tapio Rannanmaan yhtye, Taisto Saaresaho
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki) 13:00--15:45, 8 euroa
Tytti Pelkonen

Ti 29.4.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
FBI Beat, Unelmavävyt, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Kalliolan viihdeorkesteri
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 8 euroa
Juhani Virran yhtye
Tapiola (Keljo, Jyväskylä)
Tonika
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 30.4.2014

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 13 euroa
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 15 euroa
Waldo's People
Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Tosimiehet, Tommi Nyyssönen, naistentanssit
Esakallio (Somero)
Ari Nylund & Kalle Jussila
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Karaoke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helmenkalastajat, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taikakuu
Huvilintu (Raisio) 20:00--01:30, 20 euroa
Finlanders, FBI Beat
Hyvinkään järjestötalo 19:00--24:00, 13 euroa
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juhamatti & Timangi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, RK-viihteen karaoke
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juhani Rautiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Jari Grek, Kasmir
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Kake Randelin
Anna Abreu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Kokkolan työväentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Elixir & Virpi Piippo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--02:45
Yölintu, Koivu & Marita Taavitsainen, Helminauha
Käenkoski (Parkano)
A. Aallon rytmiorkesteri, Skylarks
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Soitinyhtye Sawisormet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Yönkiitäjät
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, In The Mood
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Väriloiste
Nivalan ns 20:00--24:00, 10 euroa
Pelikaanit, Kari Ahola, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Arto Nuotio, päättäjäiset
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, NeljänSuora, Hurma, avajaiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 20:00--01:00, 10 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 10 euroa
Anitta Mattila
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 11 euroa
Haavekuva & Mari Ylikärppä
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
Sinitaivas, Sivas Regal
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 euroa
Amorada & Tommi Seppänen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Pekka Rinne ja Kuunsilta, päättäjäiset
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Meiju Suvas & Suvas Regal

To 1.5.2014

Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Juhani Virran yhtye
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wanhat mestarit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Amor-kvartetti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Helmenkalastajat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Pohjolan yö

Pe 2.5.2014

Esakallio (Somero)
Mistral & Anne Mattila, Tanssiorkesteri Ahopelto
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mikko Takala & Reissarit
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Juhani Virran yhtye
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Kasmir & Jari Grek
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Risto Nevala, Timangi, Tangoseniorikilpailu
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Souvarit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 20 euroa
Suvi Teräsniska, Tulipunaruusut
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 16 euroa
Anna Abreu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sanna-Mari Titov, Palapeli
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 12 euroa
Pequeno & Mia Leivo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Yölintu

La 3.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 15 euroa
Arto Nuotio & Sunset, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--23:30
Levytanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markku Harjunpää & Kauko Simonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Pohjolan yö
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
In The Mood
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssikengät, Kiintotähti & Teuvo Oinas, Eino Luostari, RK-viihteen karaoke
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Merja Juutinen & Hurmurit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 euroa
Helminauha
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Ake Pääkkö
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Jouko Partio solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Swingers
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Souvarit, Myrskytuuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Limingan ns 20:30--01:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Graniitti & Rainer Bollström, Tuliset & Antti Toivola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tulipunaruusut
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Menox
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
FBI Beat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sonetti & Ilkka Hakala
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kari Isola ja Yön tähdet
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
Hannu Karjalainen Group, Eino Grön, Ilkka Koivula
Toejoen seurojentalo (Pori)
Juhani Virran yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Kuutamo & Leif Lindeman, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Unelmavävyt
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Taikakuu
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Rosette, Tiina Ruuska
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Yön lyhdyt

Su 4.5.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 9 euroa
Tosimiehet & Jarmo Pellinen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 8 euroa
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Gunnar Taipale
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Juha Simola
Soinin yhteistalo
Onnenhetki

Ma 5.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Antero Ketosen yhtye, Antero Ketonen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Jukka Hallikainen & kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 9 euroa
Harri Saksan yhtye
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki) 13:00--15:45, 8 euroa
Bel-Ami

Ti 6.5.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
Naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Marino & Sunrise
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Jussi Roponen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 8 euroa
Paradiso, Juhani Rautiainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
TuplaWernet
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Hannu Matilainen, Osmo Loimusalo
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Unelmavävyt
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 7.5.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Vesa Parantainen, Maestro, naistentanssit
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00
Tonika
Esakallio (Somero)
Eija Sinikka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tuliset & Antti Toivola, Kaija Pohjola, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Solo Tarmo Malila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Tapani Nevala
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Tuovinen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Salon VPK
Keijo Nurmen yhtye
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Elina H

To 8.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Saturnus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Anneli Mattila
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Hannu Roitto
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Heidi Pakarinen & Hovinarrit

Pe 9.5.2014

Esakallio (Somero)
Finlanders, Rosso & Tarja Lunnas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Souvarit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jade's band
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Paradiso & Seppo Ahokas, Markus Tavi
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Kertaheitto
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Unelmavävyt
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Ratto-band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Itä-Hämeen harmonikat
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Tuovinen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette, Tiina Ruuska
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 12 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Saariset
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Channel Four
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Danny & Islanders

La 10.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 15 euroa
Kake Randelin & Presto, Pohojanmaan Pelimiehet
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Vienna & Eero Ylisirkka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pepe Enroth
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helmenkalastajat
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jussi Fischer, trio Kalevi Suntila
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola, Reissarit & Mikko Takala, RK-viihteen karaoke
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Rojal
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Petri Forsman solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Hopeinen Q
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Diesel & Markku Aro, Kasmir & Jari Grek
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Odessa & Pertti Niemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskytuuli, Pekka Rinne ja Kuunsilta
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Väriloiste
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Finlanders, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Jaska Mäkynen, Nelostie
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00
Pohjolan yö
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Tuovinen duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, Ratto-band
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Fantasia & Marko Maunuksela, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 11 euroa
Tuovilat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Souvarit
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo (Pori)
Voitto Takasen yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Energia & Tommi Soidinmäki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 13 euroa
Graniitti & Rainer Bollström

Su 11.5.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Onnentähti
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Picardo & Voitto Leppänen
Mäntsälän lava
12:00--17:00 Äitienpäivätanssit
14:00--17:00 Pekkaniskan Pojat, 12 euroa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Channel Four

Ma 12.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Savannah
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen & kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--22:00, 8 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki) 13:00--15:45, 8 euroa
Antero Ketonen

Ti 13.5.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Antero Ketonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 8 euroa
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Jussi Seppänen ja Dominou
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Timanki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 14.5.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Vonkamiehet, naistentanssit
Esakallio (Somero)
Tuliset & Rainer Friman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
FBI Beat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Duo Rami ja Leksa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Pesäkallio (Lahti) 13:00--17:00
Lasvel-tanssit, Hollolan harmonikat, päättäjäiset
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino ja Sway
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Janne Siitari & Pelimiehet

To 15.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Passion & Raider
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Vanha sotilaskoti (Mikkeli) 12:00--16:00
Timo Forsman
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

Pe 16.5.2014

Esakallio (Somero)
Taikakuu, Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tuija Mäensivu yhtyeineen
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Souvarit, Öiset kulkijat
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Kapris & Matti Esko
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Jammarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Pequeno & Mia Leivo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Kalevi Suntila solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Sinitaivas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Finlanders, Myrskytuuli
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Joonas Erkkilä
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Phil Harmonic
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Helmenkalastajat, Onnentähti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino ja Sway
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Esko Sartolahti
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
A. Aallon rytmiorkesteri

La 17.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Hovinarrit, Pohojanmaan Pelimiehet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helminauha
Hongiston lava (Hongisto, Kouvola)
Amor-kvartetti
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Petri Forsman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Helmenkalastajat
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Sinitaivas, avajaiset
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Varjokuva, Esa Rintamäki, RK-viihteen karaoke
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Virpi Piippo
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Reflex
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Kalevi Suntila solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Harri Kuokkanen, Harri Kuokkanen ja Night Fever
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Joonas Erkkilä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
NeljänSuora, Timangi & Juhamatti
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tulipunaruusut, Koivu & Marita Taavitsainen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani Virta trio
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Vesa Formunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, Ratto-band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Onnentähti
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Taikakuu, Sunset, Arto Nuotio
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Tarja Lunnas & Rosso
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino ja Sway
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Trio Tuovila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosanna & Marko Tuovinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Pientä unelmaa, Charles Plogman
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Teijo Suomi Orch
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Köpi Koski ja Projekti, Hurma
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Seppo Hakorinne
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Finlanders, Matti Kangas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo (Pori)
Tonika
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI Beat
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskytuuli, Jackpot, Jukka Hallikainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Amadeus Lundberg & Pop-finlandia
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Pauli Raivio

Su 18.5.2014

Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 8 euroa
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Nina Julia
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Jokerit Company & Jouko Lukkonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Company & Kake Randelin
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Norinkylän ns (Teuva)
Pohojanmaan Pelimiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--24:00, 10 euroa
Väliaikainen

Ma 19.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Senaattori
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Voitto Takanen & kahvitarjoilu
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki) 13:00--15:45, 8 euroa
Jammarit

Ti 20.5.2014

Haalin lava (Latikanmäki, Seinäjoki)
Jussi Roponen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
Marita Taavitsainen & Koivu, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Jussi Seppänen ja Dominou
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Kalle Partanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Matti Esko & Kapris
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 8 euroa
Antero Ketonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Tonika
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 21.5.2014

Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Calibra, naistentanssit
Esakallio (Somero)
Pekkaniskan Pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Koivu & Marita Taavitsainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Dry Capri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders
Särkkä (Punkalaidun)
Helminauha, Hurma

To 22.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlantic & Ari Aalto
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Anna-Liisa Räsänen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Antero Ketonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Marita Taavitsainen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Broadway & Esme Manns
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Hurma

Pe 23.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Esakallio (Somero)
Omega & Eija Kantola, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Finlanders
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Joonas Erkkilä & Hehku
Imatran kylpylä
Johanna Debreczeni
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela, Koivu & Marita Taavitsainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Maija Muikku
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Marko Lämsä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen, Horizone & Matti ja Teppo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola & avajaiset
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Freeman
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Dry Capri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taikakuu
Rytmiriihi (Seinäjoki)
Nina Julia
Uittamon lava (Turku)
Kapris & Matti Esko
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Heikki Koskelo & Taivaankaari

La 24.5.2014

Esakallio (Somero)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander, Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Antero ja Valamo
Hangan lava (Hankasalmi)
Souvarit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mauri Niemi, JP-team
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Saska Helmikallio
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Finlanders, Hurma
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Taiga & Jarkko Honkanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Makuuni, Graniitti & Rainer Bollström, RK-viihteen karaoke
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Ässät
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Esteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 20 euroa
Jukka Poika, Maija Muikku
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Juha Metsäperä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Omega & Eija Kantola, Köpi Koski ja Projekti
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Wähäkosket, Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Roulette & Reijo Taipale
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Liperin lava
Avenue & Anniina Mattila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Helmenkalastajat, Essi Leppäkoski
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Christa Huikko
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, NeljänSuora
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00
Nelituuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Rosette & Leif Lindeman, Onnenpotku & Susanna Sakko
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Dry Capri
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Ajan sävel & Pentti Kumpulainen & Pauli Antero Huttunen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli)
Eija Koriseva
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mosquitos, Tanja ja Mino
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tulipunaruusut, Mistral & Anne Mattila
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 0 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:00, 15 euroa
Ratto-band & Aki Mäki
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 20:30--01:00, 12 euroa
Sarmas
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen, Jackpot & Jukka Hallikainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Taikakuu, Anitta Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskytuuli
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fantasia & Marko Maunuksela
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Jussi Raittinen & The Boys
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 10 euroa
Martti Timonen

Su 25.5.2014

Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kyösti Mäkimattila
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Ratto-band
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--24:00, 10 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Uittamon lava (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Juhani Virran yhtye, Juhani Virta

Ma 26.5.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki) 13:00--15:45, 8 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander, kahvitarjoilu

Ti 27.5.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 20:00--01:30
Heikki Koskelo & Taivaankaari, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Bel-Ami
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Amor-kvartetti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Timanki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Jouni Keronen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 28.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 15 euroa
Tulipunaruusut, Pohojanmaan Pelimiehet
Ravintola Aula (Kouvola) 21:00--00:30
Broadway & Esme Manns, naistentanssit
Esakallio (Somero)
Norolan Pojat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Exodus
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Taikakuu, Myrskytuuli
Käenkoski (Parkano) 20:30--01:00
Hurma, naistentanssit
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Kastanjat & Pertti Tamminen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Charlies
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
FBI Beat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Septiimi
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Popeda
Särkkä (Punkalaidun)
Finlanders, Ratto-band
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Gebardi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Tukkijätkät, naistentanssit
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Eija Kantola & Omega

To 29.5.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 15 euroa
Finlanders, Pohojanmaan Pelimiehet
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Urho Hämäläinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Putkiratio & Ville Mäkimattila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Ooperi (Kortela, Rauma)
Souvarit
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Heljanka
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Helminauha
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Väliaikainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Kaija Lustila, Jari Puhakka Band

Pe 30.5.2014

Esakallio (Somero)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Matti ja Teppo
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Fantasia & Marko Maunuksela, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Erkki Mustikkamäki, Reivox
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Tulipunaruusut, Timangi & Juhamatti
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Cantares duo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Ratto-band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Harri ja Coronet
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Fernet & Tomi Markkola, Hurma
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kasaribileet
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Septiimi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Souvarit
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tony Montana & Octavia

La 31.5.2014

Ravintola Aula (Kouvola)
21:00--03:00 West Coast Swing Bileet
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Juhani Virta trio
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kaisa-Mari Ruokolainen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Myrskytuuli
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Recado & Anneli Mattila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Marko Mäntyniemi, Oksat Boys
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Souvarit, eXmiehet & Saija Tuupanen, Ratto-band
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Walkarit
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Taiga & Jarkko Honkanen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Hannu Saksi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Pokka
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Harri ja Coronet
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Aimo, Aste
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Sinitaivas, Hurma
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat, Pientä unelmaa & Charles Plogman
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Voitto Takanen
Liperin lava
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Maaningan kasino
Yölintu, Jamtime
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Henkka ja Kulkurit, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Men in Black & Jari Sillanpää
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 euroa
Wähäkosket
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Hannu Auvinen Group
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Helminauha, Terhi Matikainen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Risto Nevala
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Virpi Piippo
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu & Tarmo Malila
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Caravan & Tero Kuorikoski
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Marko Lämsä
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Fantasia & Marko Maunuksela
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ässät, Juha Alvari
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Markus Sextet, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ilta-aurinko
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Finlanders
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Teijo Suomi Orch
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Anita Hirvonen, La Strada
Varpsundin lava (Håbo)
Seireenit
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Energia & Tommi Soidinmäki, Helminauha, Jari Puhakka Band, Kaija Lustila

Su 1.6.2014

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Amor-kvartetti
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Finlanders
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 12 euroa
Väliaikainen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Heikki Puronvarsi
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--24:00, 13 euroa
Sinitaivas
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Antero ja Valamo
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat

Ma 2.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye

Ti 3.6.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Energia, Tommi Soidinmäki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Astra
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Sinitaivas, Sateenkaari, naistentanssit
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 4.6.2014

Esakallio (Somero)
Risto Nevala
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ari Salo
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 20 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, Jonne Aaron
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Finlanders
Mikkelin hiihtomäen lava
Jussi Seppänen ja Dominou
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Marko Maunuksela, Fantasia
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Jussi Fischer
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Stray Dogs
Särkkä (Punkalaidun)
Helmenkalastajat, Energia & Tommi Soidinmäki

To 5.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Jussi Seppänen ja Dominou
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala & Juha Simola
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Duo Hannu ja Eija
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Finlanders
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Pe 6.6.2014

Esakallio (Somero)
Koivu & Marita Taavitsainen, Reijo Taipale
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tangoseniori semifinaali
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Pentti Kumpulainen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Finlanders, Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Sunny Group, Kalle Jussila
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Dry Capri
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Myrskytuuli, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
In The Mood & Suvi Karjula
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Karambola
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00, 20 euroa
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Hannu Tuovinen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Rosso & Tarja Lunnas, Nina Julia
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Maailman pienin Bilebändi
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Omega & Eija Kantola
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Men in Black, Jari Sillanpää
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström & Graniitti
Uittamon lava (Turku)
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Jackpot, Jukka Hallikainen

La 7.6.2014

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hangan lava (Hankasalmi)
Tosimiehet, Tommi Nyyssönen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helminauha
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Trio Pasi Suikkanen, Muistelo-orkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Yölintu, Väriloiste
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, Pientä unelmaa & Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Hehku & Joonas Erkkilä, RK-viihteen karaoke
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Maija Muikku
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Pepe Enroth duo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Nasma Team
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Dry Capri
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Pekkaniskan Pojat, Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Sinitaivas, Jackpot
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket
Liperin lava
Energia & Tommi Soidinmäki
Maaningan kasino
Fernet & Tomi Markkola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Hurma, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Väliaikainen
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Channel Four, Fantasia & Marko Maunuksela
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Kaija Lustila, Jari Puhakka Band
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Johanna Piipponen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Hannu Hautaniemi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rosette
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Tapani Nevala
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Martti Timonen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Unikuva 3
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Caminito & Kari Piironen, Eino Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Onnenhetki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Swingers
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Onnentähti & Terhi Matikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Seireenit
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:00, 15 euroa
Myrskytuuli
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Seija Irmeli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 10 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sami Keskitalo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Agents, Anneli Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 euroa
Ratto-band
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taikakuu
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Omega & Eija Kantola
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Juhamatti & Timangi
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Iloset
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Kaija Pohjola
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30
Vanaja, The Spiders
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Mattilat & Sanna Pietiäinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 11 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Helmenkalastajat, Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Su 8.6.2014

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Kasmir & Jari Grek
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Unto Satorannan yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Helminauha
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Taikakuu
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Hurma
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
Sunset, Arto Nuotio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Väliaikainen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Pekkaniskan Pojat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Urho Valli, 8 euroa
19:00--23:30 Tulipunaruusut

Ma 9.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Väriloiste
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ti 10.6.2014

Haalin lava (Latikanmäki, Seinäjoki)
Reijo Niemisen yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 10 euroa
Hannu Saksi, Erkki Kotomäki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Finlanders, naistentanssit
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Tulipunaruusut, Palapeli & Sanna-Mari Titov, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Timanki
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Charlies
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 11.6.2014

Esakallio (Somero)
Sunset, Tuliset & Kaija Pohjola, Arto Nuotio
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Solo Marko Rauhala
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Pekkaniskan Pojat
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Hurma & naistentanssien avaus, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki)
Sini-Takit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Urho Hämäläinen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Kristiina Mäki
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki, Tulinen Sydän
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sunny Group
Särkkä (Punkalaidun)
Taikakuu, Teijo Suomi Orch
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Jade's band

To 12.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Anna-Liisa Räsänen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Juhani Virran yhtye
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Finlanders
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Sinitaivas
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Broadway & Esme Manns
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

Pe 13.6.2014

Esakallio (Somero)
Hurma, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mervi Kovero & OH-yhtye
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Niskalenkki & Eino Grön
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Fantasia & Marko Maunuksela
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Tuure Kilpeläinen, Kaihon karavaani
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Finlanders
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Hänen orkesterinsa, Castra & Petra Hovi, Reijo Taipale
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
FBI Beat
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Rytmi Duo, Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Pequeno
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Huikon veljekset
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Presto & Kake Randelin
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Taikakuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eini ja Boogie
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Helminauha
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

La 14.6.2014

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Finlanders, Helmenkalastajat
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Tonika
Hangan lava (Hankasalmi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kullaan Harjula (Ulvila)
Harri Lehtonen & Silver
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Seija Irmeli
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Henkka ja Kulkurit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Hurma
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:30--01:30
Jackpot, Jukka Hallikainen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Kari Piironen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Nina Julia & Juha Hautaluoma, Oja-Lipasti Band
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola, Duo Kasino
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Taikakuu
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Mistral & Anne Mattila, OH-yhtye & Mervi Kovero, Pepe Enroth
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Onnenkulkijat, Taivaankaari & Heikki Koskelo, Anna-Liisa Räsänen, RK-viihteen karaoke
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Jenna Bågeberg
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Ässät
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Anita Hirvonen, Reijo Taipale
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Tuliset & Kaija Pohjola, Walkarit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
FinnNostalgia & Dimitri Isberg & Olavi Virta -ilta, avajaiset
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Atlantic & Ari Aalto
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 13 euroa
Mestari Orikanto
Liperin lava
Onnenmaa & Kari Vepsä
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Maaningan kasino
Myrskytuuli
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Odessa & Pertti Niemi, avajaiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Helminauha
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Tommi Nyyssönen
Morottajan Esu (Morottaja, Salla)
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Presto & Kake Randelin, Nelinpeli & Mikael Konttinen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Marko Lämsä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Teemu Lehtola, Suvi Hiltunen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Veli-Matti Linna, Ari Paananen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Pequeno & Juha Vartiainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Veijarit, Sirpa Jokinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
EQ ja Sami Hakala
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pasi Kivimäki
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Juhani Virran yhtye
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pekkaniskan Pojat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Rosette & Leif Lindeman, Suvi Teräsniska
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Johanna Pakonen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Energia & Tommi Soidinmäki
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Vuohensaaren lava (Vuohensaari, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Vanaja, Kaivokatu
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Fantasia & Marko Maunuksela, Karavaani & Susanna Heikki

Su 15.6.2014

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Johanna Debreczeni
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Norolan Pojat
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Taikakuu
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Finlanders
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Anita Hirvonen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Sinitaivas
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
Pekkaniskan Pojat
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Astra
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Helminauha
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 16:00--20:00, 12 euroa
Lopen harmonikat & Tapio Rannanmaa
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--24:00, 13 euroa
Hurma
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo, 8 euroa
19:00--23:30 Varjokuva & Kyösti Mäkimattila

Ma 16.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Pepe Enroth
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut

Ti 17.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Sateenkaari, naistentanssit
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
Finlanders
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 18.6.2014

Esakallio (Somero)
Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Forte
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Varjokuva, RK-viihteen karaoke, naistentanssit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Helminauha, naistentanssit
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
Särkkä (Punkalaidun)
Pekkaniskan Pojat, Myrskytuuli

To 19.6.2014

Hyrsynkulman lava (Palikkala, Ypäjä)
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Ratto-band
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Varjokuva
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit, Rosette & Leif Lindeman
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Seppo Lankinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
FBI Beat, Agents & Vesa Haaja
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Hurma

Pe 20.6.2014

Esakallio (Somero)
Sinitaivas, Men in Black & Jari Sillanpää
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--01:30
Gunnar Taipaleen yhtye
Hangan lava (Hankasalmi)
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Heinistö (Ikaalinen)
Honkala team
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mutkattomat & Eki Jantunen, Kanarian Mikki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ajattomat
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Väliaikainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fantasia & Marko Maunuksela, Titan, Keijo Rahnasto, RK-viihteen karaoke
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Pequeno, Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30
Pentti Kuparinen solo
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma, Ratto-band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Charlies
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--02:45
Taikakuu, Rosso & Tarja Lunnas
Kuurikan lava (Lammi, Hämeenlinna)
Henkka ja Kulkurit
Käenkoski (Parkano)
Varjokuva, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Keijo Nurmen yhtye
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00, 15 euroa
Helminauha
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio) 21:00--02:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wähäkosket, OH-yhtye & Mervi Kovero
Maaningan kasino
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taiga & Jarkko Honkanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit, Jackpot & Risto Nevala & Marko Lämsä & Jukka Hallikainen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Väriloiste
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
Timangi & Juhamatti
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Amorada & Tommi Seppänen
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Anita Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Myrskytuuli, NeljänSuora
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--01:30, 14 euroa
Veijarit, Sirpa Jokinen
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Kasmir & Jari Grek
Palorannan lava (Outokumpu)
Anna-Liisa Räsänen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Onnenmaa & Kari Vepsä
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00
Pohjolan yö
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kake Randelin & Presto
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Avalon
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
KinoJake, Christa Huikko
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Eija Kettunen
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Energia & Tommi Soidinmäki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--02:30
Fortuna & Arja Koriseva, Pientä unelmaa & Charles Plogman, Sami Sarjula
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia)
Marianne Kantola
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Roulette & Kukka Kiri
Tanhuhovi (Lohja)
Seireenit
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Sebastian & Anri Ahlgren
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Nelituuli
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Johanna Pakonen
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Pekkaniskan Pojat

La 21.6.2014

Esakallio (Somero)
Jani ja Jetsetters, Paula Koivuniemi, Jorma Kääriäinen
Hangan lava (Hankasalmi)
Seireenit, Kari Piironen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kanarian Mikki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Anita Hirvonen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen)
Tosimiehet, Tommi Nyyssönen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Channel Four
Huvinummi (Hirvelä, Salo)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Henkka ja Kulkurit, Ratto-band
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ajattomat
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Hovinarrit & Heidi Pakarinen, Harri Kuokkanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Finlanders
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Presto & Kake Randelin, Mika Tarkkonen, Juhani Rautiainen, Eija Sinikka
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Ässät
Järventaustan Pirtti (Järventausta, Loppi)
Tapio Rannanmaan yhtye & Anita Joensuu
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 14 euroa
Charlies
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Titan & Keijo Rahnasto, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, RK-viihteen karaoke
Kannuskosken lava (Kannuskoski, Luumäki)
Niskalenkki & Eino Grön
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Petri Hervanto
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Onnenmaa & Kari Vepsä, Christa Huikko
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Taiga & Jarkko Honkanen, OH-yhtye & Mervi Kovero
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Pientä unelmaa & Charles Plogman, Jenna Bågeberg
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Astra
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Liperin lava
Anne Härkönen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit
Maaningan kasino
Mistral & Anne Mattila, Helminauha
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Agents, Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 21:00--02:30, 12 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--02:00, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Morottajan Esu (Morottaja, Salla)
Hurmurit & Merja Juutinen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
A. Aallon rytmiorkesteri, WeijoSet
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Karavaani & Susanna Heikki, Matti ja Teppo
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Jari Grek, Kasmir
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--02:00
Ramos
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Myrskytuuli
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 12 euroa
Haipakka, Reijo Paananen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Wires
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilahti)
Honkala team
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Suvas Regal & Meiju Suvas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Voitto Takanen
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 15 euroa
Pekka Juntusen orkesteri, Johanna Debreczeni
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Oja-Lipasti band & Juha Hautaluoma & Nina Julia, Tanssiorkesteri Ahopelto, kahvitarjoilu
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--01:30, 13 euroa
Eino Luostari
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kuutamo
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Crystal & Terhi Lehtoniemi
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Veijarit, Sirpa Jokinen
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 20:30--01:00, 12 euroa
Picardo & Voitto Leppänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Tulipunaruusut
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--02:00, 12 euroa
Nelituuli
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 12 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Terhi Matikainen
Suomussalmen ns
Hannu Hautaniemi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kulkukoirat & Kalle Kaaja, Virpi Piippo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--02:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Men in Black & Jari Sillanpää
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--01:30, 15 euroa
Sesam & Antti Raiski, Sanna-Mari Titov
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:30, 15 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Iskelmäyhtye Korona, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--01:30, 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--02:00
Musikantit & Tytti Pelkonen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Miltons & Sanna Arell
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Sheriff & Jaana Hiltunen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Unelmavävyt

Su 22.6.2014

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Terhi Matikainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Väliaikainen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Myrskytuuli, Unelmavävyt
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 15 euroa
Avalon, Yölintu
Nivalan ns 10 euroa
Ari Salo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Sinitaivas
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Silverado, Mikael Lehmus, 8 euroa
19:00--23:30 Sunset & Leif Lindeman
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders

Ma 23.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Merja Uimonen, Humiko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Stiina & Copter's
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Taikakuu

Ti 24.6.2014

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 euroa
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Caminito & Kari Piironen, J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Taikakuu, Norolan Pojat, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00
Sarastus
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
Rosso & Tarja Lunnas
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 25.6.2014

Esakallio (Somero)
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Rauno Vannesluoma
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 20 euroa
Avalon, Juha Tapio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pekkaniskan Pojat, Wähäkosket, RK-viihteen karaoke, naistentanssit
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Hurma
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Myrskytuuli, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Janne Ikonen, Elina H
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Rosette, Tiina Ruuska
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Taikakuu, Esme Manns
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väriloiste
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Särkkä (Punkalaidun)
KinoJake
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

To 26.6.2014

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Jussi Roponen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Henkka ja Kulkurit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Marko Rauhala solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Jallut
Maaningan kasino
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 0 euroa
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
NeljänSuora
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Pekkaniskan Pojat

Pe 27.6.2014

Esakallio (Somero)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
The AikaRauta
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Graniitti & Rainer Bollström
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Taikakuu, Resiina & Juha Metsäperä
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Sinikuu
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Helminauha
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pekkaniskan Pojat, Fantasia & Marko Maunuksela
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Tulipunaruusut, Suvi Teräsniska
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Kylmälänkylän ns (Muhos)
Hurmurit & Merja Juutinen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Vesku Ruotsalainen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Souvarit, Kanarian Mikki
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Onnentähti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kasaribileet
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tomi Loppi Band
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Taivaankaari & Heikki Koskelo

La 28.6.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Tähdenlento
Hangan lava (Hankasalmi)
Ilta-aurinko
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Pequeno, Terhi Matikainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Energia & Tommi Soidinmäki
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela, Kyösti Mäkimattila
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seniorilaulaja-kilpailu
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Helminauha
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Hurma
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Harri ja Coronet
Jäppilän Maneesi (Kankkila, Myrskylä)
Kari Mentula
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Taikakuu, Eino Luostarin yhtye
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 14 euroa
Antti Raiski
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, J. Eskelinen ja Onnen kulkurit, RK-viihteen karaoke
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Sinikuu
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Sanna Liimatainen, Calibra
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Niskalenkki, Minna Sirkiä
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä)
15:00--18:00 Kuikan 19. Wahvamieskisa
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Mistral & Anne Mattila, A. Aallon rytmiorkesteri
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juhani Virran yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Liperin lava
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Maaningan kasino
Magna, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto, Nina Julia
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Solistiyhtye Lilja
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Leasing & Lea Laven
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
T'rio Grande
Mäntsälän lava
In The Mood, Suvi Teräsniska & Kalle Jussila
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Matti Esko
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit, Men in Black & Jari Sillanpää
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Jussi Seppänen ja Dominou
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Karavaani & Susanna Heikki
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Jouni Keronen & Johanna Debreczeni, Jukka Hallikainen
Paapelin lava (Kekkonen, Ruovesi)
Tuulikki Järvi
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 9:00--21:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tomi Loppi Band
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Teijo Suomi Orch
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti)
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Vesa Parantaisen yhtye
Soinin yhteistalo
Jussi Roponen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Caminito & Kari Piironen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Riku Niemi Cool Mambo & Amadeus Lundberg
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Tapani Kansa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Mikko Tapio
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Pekkaniskan Pojat, Unelmavävyt
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Kasmir, Jari Grek
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Jackpot
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Eldorado & Armi Tenkula

Su 29.6.2014

Ainola (Jyväskylä)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Hurma
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Hupilupa
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Nivalan ns
Hurmurit & Merja Juutinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:00--24:00, 0 euroa
Amorada, Tommi Seppänen
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Duo Sami Soininen
Soinin yhteistalo
Jussi Roponen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Ari Rantanen, 8 euroa
19:00--23:30 Sinitaivas
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Pekkaniskan Pojat

Ma 30.6.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Sinikuu
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 13 euroa
Hurma

Ti 1.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Myrskytuuli
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye
Liperin lava
Helminauha
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tulipunaruusut, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Taikakuu
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Hurma
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Jussi Seppänen ja Dominou
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Channel Four, Eini ja Boogie, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
TuplaWernet
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Amor-kvartetti

Ke 2.7.2014

Esakallio (Somero)
Korsuorkesteri, Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Evijärven alapään ns
Tanssiorkesteri Ahopelto
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Anita Hirvonen, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
V.I.P., Anneli Mattila, RK-viihteen karaoke, naistentanssit
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Walkarit, naistentanssit
Käenkoski (Parkano)
Fantasia & Marko Maunuksela, naistentanssit
Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Sini-Takit
Merimelojien maja (Helsinki)
Wiihdeorkesteri Wiva
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taikakuu
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Myrskytuuli
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Rosette & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pepe Enroth
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Presto & Kake Randelin
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Fernet & Tomi Markkola, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Duo Sami Soininen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Helmenkalastajat
Särkkä (Punkalaidun)
Omega & Eija Kantola, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas

To 3.7.2014

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Rosette
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Ratto-band
Juhlatalo Juurikkasaari (Säynätsalo, Jyväskylä)
Unelmavävyt
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Jouko Partio solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
HotLine & Lasse Laaksonen, Miranda
Maaningan kasino
Taikakuu, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30
Naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30
Graniitti & Rainer Bollström
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Varjokuva

Pe 4.7.2014

Esakallio (Somero)
Fortuna & Arja Koriseva, Nelinpeli & Mikael Konttinen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Niskalenkki & Eino Grön
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Souvarit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Pientä unelmaa & Charles Plogman
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Caminito & Kari Piironen, FinnNostalgia & Kaija Pohjola
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio)
Sami Keskitalo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Christa Huikko
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Tommi Nyyssönen, Tosimiehet
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Helminauha
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ari Salo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Yölintu, Markus Sextet, Ilta-aurinko
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Taikakuu, Juhani ja Yöntanssittajat
Kylmälänkylän ns (Muhos)
Hannu Hautaniemi
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Taisto Saaresaho 50-vuotiskiertue, Unikuva 3
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Fantasia & Marko Maunuksela, Tanssiorkesteri Ahopelto
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--02:00, 13 euroa
Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 0 euroa
Janne Siitari
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Horizone & Matti ja Teppo
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jade's quartet
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Väliaikainen, FBI Beat
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu)
Harri ja Coronet
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Tulipunaruusut

La 5.7.2014

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
19:00--03:00 Aitoon Kirkastusjuhlat 2014
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hangan lava (Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Tammi Group
Hetepirtti (Hetekylä, Pudasjärvi)
Hurmurit & Merja Juutinen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kasmir & Jari Grek
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Unelmavävyt
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Rosette & Leif Lindeman
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Simo Hietalan yhtye
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Sinitaivas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Mistral & Anne Mattila
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Timangi & Juhamatti, Oja-Lipasti band & Juha Hautaluoma & Nina Julia
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 14 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Omega & Eija Kantola, Esa Rintamäki, RK-viihteen karaoke
Kalliopaviljonki (Kaustinen)
Caravan & Tero Kuorikoski
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Umberto Marcato, Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Christa Huikko
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Matti Esko & Kapris
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ari Salo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Fantasia & Marko Maunuksela, Laura Voutilainen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Menokkaat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Liperin lava
Marika ja Stickers & Jouni Laasonen
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio) 21:00--02:00, 13 euroa
Tapani Haapasaaren yhtye & Heidi Imberg & Pekka Ylisirkka & Mika Jefremoff
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Pientä unelmaa & Charles Plogman
Maaningan kasino
Kaija Pohjola
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Juhani ja Yöntanssittajat, Anna-Liisa Räsänen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Mäntsälän lava
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Ilta-aurinko
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Johanna Debreczeni, Keidas, Jouni Keronen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Suvi Teräsniska, Mikko Tapio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Taikakuu
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Helminauha
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Taiga & Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 10 euroa
Ylix
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Kulkukoirat & Kalle Kaaja, Herrakerho
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jade's quartet
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Anita Hirvonen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Väliaikainen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Arja Koriseva
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Ässät
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Avec & Saska Helmikallio, porsasjuhlat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Hurma, Kanarian Mikki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Seireenit, Horizone & Matti ja Teppo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--02:00, 15 euroa
Vetonaula, Suvas Regal & Meiju Suvas
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Karavaani & Susanna Heikki
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Sami Keskitalo
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskytuuli, Aki Korhonen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
KinoJake
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 8:00--0:30, 20 euroa
Kaksi kitaraa & Eino Grön
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Karkkilan seniorit
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Teijo Suomi Orch

Su 6.7.2014

Ainola (Jyväskylä)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
19:00--03:00 Aitoon Kirkastusjuhlat 2014
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Jussi Roponen
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Hurma
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Aikalisä
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Norolan Pojat
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Kauko Simonen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Horizone & Matti ja Teppo
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
19:00--23:30 Niskalenkki & Umberto Marcato & Miso Misic
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
A. Aallon rytmiorkesteri, Veli Kuja-Halkola ja Rosalie

Ma 7.7.2014

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
10:00--02:00 Aitoon Kirkastusjuhlat 2014
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rainer Bollström & Graniitti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 18 euroa
Matti ja Teppo, Christa Huikko
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen

Ti 8.7.2014

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Ratto-band
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli
Liperin lava
Helmenkalastajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
FBI Beat
Mäntsälän lava
Omega & Eija Kantola, Hurma
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Horizone & Matti ja Teppo
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Siluetti & Miia Mäkelä, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
EXmiehet & Saija Tuupanen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Euroset
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Amor-kvartetti
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Jussi Seppänen ja Dominou
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Eki Jantunen

Ke 9.7.2014

Esakallio (Somero)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosso & Tarja Lunnas, RK-viihteen karaoke, naistentanssit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Olli-Pekka Tuomen yhtye
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Walkarit, Christa Huikko
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Paavo Heiskasen yhtye
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Taikakuu
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Myrskytuuli, Astra, Hurma
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

To 10.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Taikakuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Jouko Partio solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Miranda & Jouni Miettinen
Maaningan kasino
Sinitaivas, naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Anne Mattila
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta)
Jussi Seppänen ja Dominou, eläkeläistanssit
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Souvarit
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30
Helminauha
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Resiina & Juha Metsäperä
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Hurma

Pe 11.7.2014

Esakallio (Somero)
La Strada, Kake Randelin
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Taikakuu
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Mistral & Anne Mattila, Tapani Kansa
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Arja Havakka, Tosimiehet
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Seppo Tammilehto, Beatline
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
FBI Beat, Henkka ja Kulkurit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Souvarit, Villiruusut & Pasi Lehtola
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Humppafoksi & Tauno Pietikäinen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:00, 15 euroa
Avalon, Frederik
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30
Sinitaivas
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 0 euroa
Jade's band
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Avenue & Anniina Mattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Väliaikainen, Kasmir & Jari Grek
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Mikko Tapio
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Hurma
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Hannu Auvinen Group
Sulkavan Soutustadion
Kapris & Matti Esko, Jussi Seppänen ja Dominou
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Seireenit
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu)
Ässät
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Channel Four
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Karavaani, Susanna Heikki

La 12.7.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 15 euroa
Softengine
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Ramona, Urho Hämäläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:30--01:30
Eini ja Boogie
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Souvarit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Helminauha
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 5 euroa
Mika Tarkkosen yhtye & Eija Sinikka, Helmenkalastajat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Kynnysmaa band, Kaija Pohjola, RK-viihteen karaoke
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Arja Havakka, Tosimiehet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola, Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Käenkoski (Parkano)
Hurma
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Pepe Enroth
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Honkala team
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 13 euroa
KinoJake
Liperin lava
Huikon veljekset
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio) 21:00--01:30, 15 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Maaningan kasino
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Juhani ja Yöntanssittajat
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Seppo Niemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Teijo Suomi Orch, Marko Lämsä
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
EQ ja Sami Hakala
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Eino Grön, Ilkka Koivula
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
Jenkka-Jazz & Minna Pajula
Mäntsälän lava
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Juhamatti
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--02:00
Hannu Hautaniemi
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Dallapé, Maarit Peltoniemi
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Jani Helenius, Kukka Kiri
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Ässät
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00
Selena
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua)
Walkarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Hannu Auvinen Group
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Johanna Pakonen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Kasmir & Jari Grek, Nina Julia
Saunakosken lava (Kukonharja, Huittinen)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Unelmavävyt, Pispalan sälli ja Sinirytmi
Sulkavan Soutustadion
Jussi Seppänen ja Dominou
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Resiina & Juha Metsäperä, Elastinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Tulipunaruusut
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tapani Kansa
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Taikakuu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Henkka ja Kulkurit
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00
Satumaa
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Köpi Koski ja Projekti
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Marjo ja Pojat
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Antero ja Valamo
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Kapris & Matti Esko

Su 13.7.2014

Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Ratto-band
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Esteri
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada, Anita Hirvonen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Sateenkaari
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen, Aikalisä
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Karavaani & Sami Hopponen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Uittamon lava (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Maarit Aro
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Varjokuva
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu)
EXmiehet & Saija Tuupanen

Ma 14.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juhamatti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 18 euroa
NeljänSuora, Tosimiehet
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Sinitaivas

Ti 15.7.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Ratto-band
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma
Liperin lava
Pekkaniskan Pojat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Naistentanssit
Mäntsälän lava
Taikakuu
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Presto & Kake Randelin
Pyhäsalmen lava 18:00--01:00
Rosette & Leif Lindeman, NeljänSuora, Jackpot, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Väliaikainen
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye, Helli Uusitalo
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne)
Unto Satorannan yhtye

Ke 16.7.2014

Esakallio (Somero)
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola, RK-viihteen karaoke, naistentanssit
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--24:00
Aikalisä, Toyboys & Virve Rosti
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Fantasia & Marko Maunuksela
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Presto & Kake Randelin, naistentanssit
Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Timanki
Merimelojien maja (Helsinki)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Unelmavävyt
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Markku Aro & Diesel
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Helminauha
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 12 euroa
Virpi Piippo
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki)
Anna-Liisa Räsänen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Rosso & Tarja Lunnas
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 14 euroa
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--01:00, 15 euroa
Heikki Koskelo

To 17.7.2014

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Kari Piironen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala & Sebastian & Anri Ahlgren
Maaningan kasino
Hurma, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30
Naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Yölintu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30
Onnentähti & Terhi Matikainen
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Taikakuu

Pe 18.7.2014

Esakallio (Somero)
Dallapé, NeljänSuora
Huuhkajavuoren lava (Lavia)
Odessa & Pertti Niemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Mutkattomat & Eki Jantunen, Horizone & Matti ja Teppo
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Souvarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Magna, Nina Julia
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Diesel & Markku Aro, Agents, Vesa Haaja
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Duo Kastehelmi
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Taikakuu, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--02:00, 15 euroa
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 0 euroa
Hannu Auvinen Group
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Arto Nuotio & Sebastian & Anri Ahlgren
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Hänen orkesterinsa, Vox band, Jani Jalkanen
Palorannan lava (Outokumpu)
Anna-Liisa Räsänen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Vetonaula & Ilkka Marttala
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 15 euroa
Tulipunaruusut
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Fantasia & Marko Maunuksela
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Menox
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Kari Piironen
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu)
Hurmurit & Merja Juutinen
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Tangokuningas 2014, Tangokuningatar 2014

La 19.7.2014

Ravintola Aula (Kouvola)
Unelmavävyt
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Hurma
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--00:30
Unto Satorannan yhtye, Perniön kotisoittajat
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Aikapojat, Erkki Kotomäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:30--01:30
FBI Beat
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Saska Helmikallio
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Taikakuu
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Presto & Kake Randelin
Ilolan lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Järventaustan Pirtti (Järventausta, Loppi)
Okalinnut
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Veijarit & Sirpa Jokinen, Suvas Regal & Meiju Suvas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Charlies
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Niskalenkki & Umberto Marcato & Miso Misic
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--02:45
Men in Black & Jari Sillanpää, Johanna Pakonen
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Ilta-aurinko
Käenkoski (Parkano)
Tanssiorkesteri Luxus
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
HotLine & Lasse Laaksonen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00, 18 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat, Danny & D'Voices
Liperin lava
Eki Jantunen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Luomaan Torppa (Luomaa, Kurikka)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Maaningan kasino
Koivu & Marita Taavitsainen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Reino Kasittulan yhtye, Anne Kasittula
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
La Strada
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Souvarit, Kari Piironen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilahti) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Otamussilta (Salmi, Mouhijärvi, Sastamala)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 10 euroa
Harri ja Coronet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Odessa & Pertti Niemi
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 15 euroa
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 15 euroa
CaraMia & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 15 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Reissarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Menox
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Ratto-band
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Juhamatti
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Channel Four
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Sanginjoen ns (Oulu)
Hurmurit & Merja Juutinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Salama
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 15 euroa
Marion Rung
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kaija Pohjola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Yölintu, Jani ja Jetsetters
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Muistelo-orkesteri, Maria Tyyster
Tanhuhovi (Lohja)
Rosette
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 15 euroa
Castra
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Jackpot, Jukka Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Helminauha
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Kalle Jussila
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Teuvo Vuoti
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Eino Grön, Ilkka Koivula
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Päivi Siivonen
Väätäiskylän lava (Väätäiskylä, Multia)
Jussi Roponen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Pepe Enroth

Su 20.7.2014

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Timanki
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Johanna Pakonen
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 15 euroa
Horizone & Matti ja Teppo
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Ratto-band
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 13:00--17:00, 10 euroa
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
La Strada & Umberto Marcato & Miso Misic
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 17:00--21:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Seurala (Hämeenkoski)
Tuplawernet
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Risto Nevala
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Helminauha
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen, 8 euroa
19:00--23:30 Pientä unelmaa & Charles Plogman
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu)
Tanssiorkesteri Ahopelto

Ma 21.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rosette, Tiina Ruuska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 18 euroa
Suvi Teräsniska, Marko Karvonen, Mercedes
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hurma
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ti 22.7.2014

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:00, 10 euroa
Hannu Saksi, Erkki Kotomäki
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Liperin lava
EXmiehet & Saija Tuupanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Hurma, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helmenkalastajat
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Henkka ja Kulkurit
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, Tangokuningas 2014, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
NeljänSuora
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Euroset

Ke 23.7.2014

Esakallio (Somero)
La Strada & Anita Hirvonen
Evijärven alapään ns
Nina Julia
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Velleri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Sini-Takit
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Henkka ja Kulkurit
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Suvi Teräsniska
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Paavo Heiskasen yhtye
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Tulipunaruusut, Helminauha
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 13 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Oliver, Helter Skelter

To 24.7.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Souvarit, Pohojanmaan Pelimiehet
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Kalevi Suntila solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Seitsemän seinähullua veljestä
Maaningan kasino
Matti ja Teppo, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30
Naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Agents, Amorada, Tommi Seppänen, Vesa Haaja
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30
Hurma
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Diesel & Markku Aro
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Ratto-band

Pe 25.7.2014

Esakallio (Somero)
Sinitaivas, Johanna Pakonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Velleri
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Baroque & Johanna Piipponen, Öiset kulkijat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Kari Piironen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
In The Mood, Tapani Kansa
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Flame & Heidi
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Souvarit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Hurma
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Heidi Pakarinen
Kylmälänkylän ns (Muhos)
Ässät
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Ake Pääkkö, Olli Pekka Kauhanen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Onnenmaa & Kari Vepsä, Jani Helenius, Kukka Kiri
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 0 euroa
Duo Kasino
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Marita Taavitsainen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Fernet & Tomi Markkola
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Broadway & Esme Manns
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Ratto-band, Onnentähti & Terhi Matikainen
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Lapponia
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tanssiorkesteri Ahopelto
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30, 20 euroa
Sointu & Vieno Kekkonen & Pirkko Mannola & Marjatta Leppänen & Matti Salminen
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa)
Norolan Pojat

La 26.7.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Harri Lehtonen & Silver
Hangan lava (Hankasalmi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Jokerit Company
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Väliaikainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Seitsemän seinähullua veljestä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Juhani ja Yöntanssittajat
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Johanna Pakonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pauli Koivula, Himmiät Tähäret
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Souvarit, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Jackpot & Jukka Hallikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Flame & Heidi
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo, In The Mood & Suvi Karjula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Voitto Takasen yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Juhani Virta trio, Juhani Virta
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00, 15 euroa
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Liperin lava
Teuvo Oinas
Maaningan kasino
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Pepe Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kalle Jussila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Men in Black & Jari Sillanpää
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Isto Hiltunen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Pekka Mikkola
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Eldorado & Matti Ojala
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Neliveto
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Mikko Tapio
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Marko Lämsä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 10 euroa
Selena
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00
Hurmurit & Merja Juutinen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 12 euroa
Odessa & Pertti Niemi
Polvelan kylätalo (Polvela, Juuka)
Anna-Liisa Räsänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Broadway & Esme Manns
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Helminauha
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Helmenkalastajat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Kari Piironen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Osuuspankkitanssit, Taiga & Jarkko Honkanen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Omega & Eija Kantola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Sinitaivas, Onnentähti & Terhi Matikainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Rainer Friman
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Vetonaula, Susanna Heikki
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Hurma
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Ratto-band
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Salama
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00
Titanic, Juhamatti
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
FinnNostalgia & Dimitri Isberg
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Tosimiehet
Virtasen suuli (Pöytyä)
Pyrstötähti
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Lopen harmonikat

Su 27.7.2014

Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Teijo Suomi Orch
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sunset & Jarkko Salmi
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 15 euroa
Horizone & Matti ja Teppo
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30
Fortuna & Arja Koriseva
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Sinitaivas
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
Väliaikainen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Taimo Löf
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--24:00, 12 euroa
Duo Kasino
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Yölintu, Maria Tyyster
Uittamon lava (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Ola Mikola ja Pallas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi

Ma 28.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Kake Randelin & Presto, Flame & Heidi
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Ti 29.7.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Helminauha
Liperin lava
Hurma
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Tuliset & Kaija Pohjola
Mäntsälän lava
Kalle Jussila
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Norolan Pojat, Tangokuningatar 2014, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne)
Yön lyhdyt

Ke 30.7.2014

Esakallio (Somero)
Kari Vepsä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juha Niemi, Soittorasia
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Walkarit, Hurma
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Timangi & Juhamatti & Suvi Teräsniska
Merimelojien maja (Helsinki)
Antero Ketonen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Suvi Karjula & In The Mood
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tuulikki Järvi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Särkkä (Punkalaidun)
Pequeno & Mia Leivo
Valssimylly (Pukaro, Lapinjärvi) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Christa Huikko

To 31.7.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Pohojanmaan Pelimiehet
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Ilta-aurinko
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Jouko Partio solo
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Sunset
Maaningan kasino
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30
Ässät, naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Sinitaivas
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Wiihdeorkesteri Wiva
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Christa Huikko

Pe 1.8.2014

Esakallio (Somero)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juha Niemi, Soittorasia
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--03:00
Souvarit, Men in Black & Jari Sillanpää
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Jackpot
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Jade's band
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Sinikuu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
A. Aallon rytmiorkesteri, Wire, Ari Lavu
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Dry Capri, Graniitti & Rainer Bollström, Pertti Puikkonen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
La Strada
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Company, Kake Randelin
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
In The Mood & Suvi Karjula
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Sami Keskitalo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Saunakosken lava (Kukonharja, Huittinen) 20:00--01:00, 10 euroa
Markus & Mikael Törmälä
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Marita Taavitsainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Rosette

La 2.8.2014

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Villiruusut
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Onnenhetki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Hurma
Ilolan lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Helminauha, Kari Piironen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Ratto-band
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Pequeno & Mia Leivo, Hehku & Joonas Erkkilä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Putkiratio & Janiina Lehtonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Jade's band
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Pasi Kivimäki
Kukonhiekka (Saarijärvi)
FBI Beat, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Jackpot
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Odessa & Pertti Niemi
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 13 euroa
Tosimiehet & Salla Krok
Liperin lava
Tanssiorkesteri Ahopelto
Maaningan kasino
Tulipunaruusut
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Hildén
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Dry Capri, Unelmavävyt
Mäntsälän lava
Fantasia & Marko Maunuksela
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Polara, Urpo Heikkilä
Peuransarvi (Kirkonkylä, Ranua)
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Suomussalmen harmonikkakerho
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 12 euroa
Anne Kasittula, Reino Kasittula
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Simo Hietalan yhtye, Seija Rankinen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
CaraMia, Suvi Hiltunen, iskelmäilta
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Henkka ja Kulkurit
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Susanna Heikki
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne)
Unto Satorannan yhtye
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski)
Duo Kasino
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Veijarit & Sirpa Jokinen, Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Soihtula (Oulainen)
Sonetti & Ilkka Hakala
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Charlies
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Reijo Taipale
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Vetonaula, Ilkka Marttala
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Pauli Raivio
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Matti ja Teppo
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Wiihdeorkesteri Wiva
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti

Su 3.8.2014

Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Honkala team
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
NeljänSuora
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 12 euroa
Tulipunaruusut
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 15:00--19:00, 12 euroa
Soitinyhtye Sawisormet
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 12 euroa
Myrskytuuli
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Finlanders
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 13:00--17:00, 10 euroa
Raimo Lyytinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Hurma
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Väliaikainen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Presto & Kake Randelin
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Atlantic & Ari Aalto, 8 euroa
19:00--23:30 Varjokuva & Kyösti Mäkimattila

Ma 4.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tapio Peltonen ja Tahiti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Taikakuu, Jade's band
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders

Ti 5.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Juhani Merikosken yhtye
Liperin lava
Jackpot, Jukka Hallikainen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30
Finlanders
Mäntsälän lava
Hurma
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Pekkaniskan Pojat
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro, eXmiehet & Aki Metsälä & Saija Tuupanen, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Mikko Järvinen yhtye
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Unto Satorannan yhtye

Ke 6.8.2014

Esakallio (Somero)
Fredi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ari Salo
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Helminauha
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Vonkamiehet, NeljänSuora, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Anna-Liisa Räsänen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Jambalaya
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 12:00--16:00
Martti Kälviäisen yhtye, eläkeläistanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Hovinarrit & Tangokuningas & Tangokuningatar 2014
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pequeno & Mia Leivo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:00--00:30
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Matti Kangas

To 7.8.2014

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Anna-Liisa Räsänen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Pequeno & Mia Leivo
Maaningan kasino
NeljänSuora, Jamtime, naistentanssit
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Kake Randelin
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Timanki
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Hurma

Pe 8.8.2014

Esakallio (Somero)
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa, Recado & Anneli Mattila
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Fantasia & Marko Maunuksela
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ari Salo
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Tulipunaruusut
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Presto & Kake Randelin, Recado & Anneli Mattila
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Tosimiehet, Mamba, Birgit Ohra-aho
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Duo Sami Soininen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
NeljänSuora, Aikalisä
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Ex-miehet & Saija Tuupanen
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Cara mia, Teemu Lehtola, Suvi Hiltunen, 60-luvun ilta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charlies
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Helmenkalastajat, Jackpot & Jukka Hallikainen
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Kari Piironen

La 9.8.2014

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Hangan lava (Hankasalmi)
Tosimiehet, Birgit Ohra-aho
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Takaisinpaluu & Severi Rasku
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Karavaani & Susanna Heikki
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Unelmavävyt
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Ratto-band
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Merja Juutinen & Hurmurit
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
NeljänSuora, Maria Tyyster
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Myrskytuuli
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Ässät, Tanssiorkesteri Ahopelto
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Danny & Jani Jalkanen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 euroa
Tero Jokinen solo
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Odessa & Pertti Niemi
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Finlanders, Jani ja Jetsetters
Käenkoski (Parkano)
Henkka ja Kulkurit, Kari Piironen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Sininen huivi
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Liperin lava
Juhani ja Yöntanssittajat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helminauha
Maaningan kasino
Channel Four, Crystal & Mikko Tapio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kasmir & Jari Grek
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 21:00--02:30
CaraMia & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Morottajan Esu (Morottaja, Salla)
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
Eino Luostarin yhtye
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Anniina Mattila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Hurma
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Seija Irmeli duo
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Petri Forsman
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Luxus, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Solistiyhtye Jermut
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Väliaikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
FinnNostalgia & Dimitri Isberg, Men in Black & Jari Sillanpää
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Antero ja Valamo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Helmenkalastajat
Suomussalmen ns 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Taikakuu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
FBI Beat, Fantasia & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Charlies
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Jussi Roponen
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Galaxie
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Soundset & Eero Aven

Su 10.8.2014

Ainola (Jyväskylä)
Helminauha
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Taikakuu
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Rosette, Tiina Ruuska
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 15 euroa
NeljänSuora, Juhani ja Yöntanssittajat
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 17:00--21:00, 10 euroa
Armottomat & Aimo Rankinen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Arto Nuotio
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Atlas ja Timo Rautala & Aki Korhonen, 8 euroa
19:00--23:30 Kiintotähti & Teuvo Oinas

Ma 11.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mikko Takala & Reissarit

Ti 12.8.2014

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 10 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Henkka ja Kulkurit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Mäntsälän lava
Ilta-aurinko
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Rainer Friman & Antti Toivola, Juhamatti, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30
Taikakuu
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Mikko Järvinen yhtye

Ke 13.8.2014

Esakallio (Somero)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen, Ahti Lampi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Hurma
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jorma Sivunen & Arvo Pienimäki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Jade's band
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 12:00--16:00
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ari Salo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Marita Taavitsainen, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki)
Wiihdeorkesteri Wiva
Mikkelin hiihtomäen lava
Jussi Seppänen ja Dominou
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Taikakuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Sanna-Mari Titov
Särkkä (Punkalaidun)
Kulkukoirat & Kalle Kaaja

To 14.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Putkiratio & Ville Mäkimattila
Maaningan kasino
Yölintu, naistentanssit
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 14 euroa
Taikakuu

Pe 15.8.2014

Esakallio (Somero)
Taikakuu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tangokuningas 2014 & Tangokuningatar 2014
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Yölintu, Jaska Mäkynen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Finlanders, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tero Kuorikoski, Caravan
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Jade's band
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Palorannan lava (Outokumpu)
Anna-Liisa Räsänen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Fantasia & Marko Maunuksela
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood, Helminauha
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eino Grön & Niskalenkki
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola

La 16.8.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Hangan lava (Hankasalmi)
Jade's band, Pientä unelmaa & Charles Plogman
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Astra
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Tangokuningatar 2014
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Hurma
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Fortuna & Arja Koriseva, OH-yhtye & Mervi Kovero
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Hannu Hautaniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Piironen
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Keijo Nurmen yhtye
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Eino Grön & Niskalenkki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tero Kuorikoski, Caravan
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Yölintu, Nelinpeli & Mikael Konttinen
KuKu:n maja (Kuortane)
Juhamatti
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Odessa & Pertti Niemi
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Miltons & Sanna Arell
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Maaningan kasino
Myrskytuuli
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
Oliver, Musta Albiino
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Helminauha
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--02:00
Ekstaasi, Sauli ja Ekstaasi
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Hurmurit & Merja Juutinen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Eldorado & Armi Tenkula
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Onnenhetki, Walkarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Jussila
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--01:00, 15 euroa
Janne Tulkki
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Juhani ja Yöntanssittajat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Rainer Bollström, Anu Tammela
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Tommi Soidinmäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Diesel & Markku Aro
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 18:00--24:00, 10 euroa
Flangers
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 euroa
Anne Mattila
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Norolan Pojat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Kasmir & Jari Grek

Su 17.8.2014

Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Sinitaivas
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Channel Four
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Kastanjat & Pertti Tamminen, 8 euroa
19:00--23:30 Tulipunaruusut

Ma 18.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mika Peltoniemi, Turhat Jätkät

Ti 19.8.2014

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou, Jussi Seppänen, Janne Ikonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
KuKu:n maja (Kuortane)
Reijo Niemisen yhtye
Mäntsälän lava
Teijo Suomi Orch
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Sinitaivas, Sateenkaari, naistentanssit
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00
Martti Kälviäisen yhtye
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Voitto Takanen

Ke 20.8.2014

Esakallio (Somero)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--16:00
Timo Forsman
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Särkkä (Punkalaidun)
Jackpot, Kari Piironen
Ukonlinnan tanssilava (Imatra)
Trio H-hetki

To 21.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlantic & Ari Aalto
Maaningan kasino
Finlanders, naistentanssit
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Sini-Takit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Pe 22.8.2014

Esakallio (Somero)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Jani ja Jetsetters
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kaija Lustila, Jari Puhakka Band
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Mika Tarkkonen & Juhani Rautiainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Hurma
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Pekkaniskan Pojat, Korsuorkesteri, nostalgiailta
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna)
Eino Grön
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Marko Maunuksela & Fantasia
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Sinitaivas, Seireenit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Johanna Pakonen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Pequeno & Mia Leivo
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 euroa
Presto & Kake Randelin
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Roulette, Jani Helenius, Reijo Taipale
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
FBI Beat, J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ässät
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola

La 23.8.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Saksi, Erkki Kotomäki
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Unelmavävyt
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Tangokuningas 2014
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
NeljänSuora
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho, Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yötaivas, Tapani Kansa
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tangokuningatar 2014
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
N.Y.T. & Pasi Kivimäki
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Voitto Takanen
Liperin lava
Taiga & Jarkko Honkanen
Maaningan kasino
Anneli Mattila
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Väliaikainen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Anna-Liisa Räsänen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Jouni Raitio duo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Eini ja Boogie
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Pyrstötähti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mia Leivo & Pequeno
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Räyringin lava (Räyrinki, Veteli)
Caravan & Tero Kuorikoski
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Men in Black & Jari Sillanpää
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Harri Kuokkanen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Channel Four
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Teijo Suomi Orch

Su 24.8.2014

Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Hurma
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit & Harri Nuutinen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
FBI Beat
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Semites, 8 euroa
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat

Ma 25.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Antero ja Valamo

Ti 26.8.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Hurma
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Mäntsälän lava
Seireenit
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Pepe Enroth, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taivaankaari & Heikki Koskelo

Ke 27.8.2014

Esakallio (Somero)
Risto Nevala
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Petri Forsman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Unelmavävyt, Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Hurma
Säläshalli (Jurva, Kurikka)
Tapio Peltonen ja Tahiti

To 28.8.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Syöpäyhdistyksen tanssit, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Hanuri ja Hattu
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Pauli Lehtonen & Aki Korhonen

Pe 29.8.2014

Esakallio (Somero)
Fortuna & Arja Koriseva, Graniitti & Rainer Bollström
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Charlies
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--03:00
Souvarit, Jani Helenius & Reijo Taipale
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
KinoJake, Horizone & Matti ja Teppo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Pallosalama & Marko Lämsä, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Kari Piironen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Kasmir & Jari Grek, Ratto-band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen

La 30.8.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Terhi Jokila
Hangan lava (Hankasalmi)
Christa Huikko
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Hurma
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Mistral & Anne Mattila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Väliaikainen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Fantasia & Marko Maunuksela
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Ässät
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Helmenkalastajat, Henkka ja Kulkurit
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Tommi Soidinmäki
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Tulipunaruusut, Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00
Tanssittajat & Elina Nurmoranta & päättäjäiset
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket
Maaningan kasino
Suvi Teräsniska
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Pokka
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Hannu Hautaniemi
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Veli-Matti Linna, Ari Paananen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Euroset
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Nina Julia
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Anitta Mattila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30
Graniitti & Rainer Bollström & Pertti Puikkonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Jackpot & Jukka Hallikainen, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Turkian lava (Turkia, Hamina) 13 euroa
NeljänSuora
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 11 euroa
Tuovilat
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Johanna Pakonen

Su 31.8.2014

Ainola (Jyväskylä)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 12 euroa
Risto Nevala
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Sinitaivas
Uittamon lava (Turku) 13:00--16:15, 8 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus

Ma 1.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus

Ti 2.9.2014

Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Sateenkaari, Suvi Teräsniska, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Unelmavävyt

Ke 3.9.2014

Esakallio (Somero)
Caminito & Kari Piironen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Hurma
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders

To 4.9.2014

Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala
Orimattilan Kehräämö
Timanki
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Hurma

Pe 5.9.2014

Esakallio (Somero)
Matti ja Teppo, Jarkko Honkanen
Hangan lava (Hankasalmi)
Elina H
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Herrakerho
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Presto & Kake Randelin, Graniitti & Rainer Bollström
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Taikakuu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Susanna Heikki
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Leasing & Lea Laven
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada

La 6.9.2014

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Silverado
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Pientä unelmaa & Charles Plogman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Finlanders, Duo Sami Soininen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Kalle Jussila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Taikakuu, Energia & Tommi Soidinmäki
Käenkoski (Parkano)
Fantasia & Marko Maunuksela
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro
Liperin lava
Karavaani & Susanna Heikki
Mäntsälän lava
J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--24:00 Lari, Pekka ja Viikingit, 12 euroa
19:00--24:00 tanssit 50-luvun malliin
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Tukkijätkät
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jackpot
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns 10 euroa
Ylix
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kauko Simonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Mistral & Anne Mattila, In The Mood & Suvi Karjula
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 euroa
Helminauha
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Su 7.9.2014

Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Hurma
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Myrskytuuli
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Atlas ja Timo Rautala, 8 euroa
19:00--23:30 Sinitaivas

Ti 9.9.2014

Ke 10.9.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Esakallio (Somero)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charles Plogman & Pientä unelmaa

To 11.9.2014

Imatran kylpylä
Niskalenkki, Eino Grön
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Suvas Regal, Meiju Suvas

Pe 12.9.2014

Esakallio (Somero)
Finlanders, Hurma
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Jarkko Honkanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Johanna Pakonen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Myrskytuuli, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ässät
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Mistral & Anne Mattila, Graniitti & Rainer Bollström
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Duo Kasino
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30
Channel Four

La 13.9.2014

Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Kapris & Matti Esko
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Yölintu, J. Eskelinen ja Onnen kulkurit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Hurma
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Onnenmaa & Kari Vepsä
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Simo Hietalan yhtye
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Honkala team
Liperin lava
Jukka Lampela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Mäntsälän lava
Channel Four
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Duo Kasino
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Tuovilat
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Esiintyjä avoin
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Odessa & Pertti Niemi
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 8 euroa
Karaoke
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Kaija Pohjola
Turkian lava (Turkia, Hamina) 13 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Tyrnävän seurojentalo
Kari Piironen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Unelmavävyt

Su 14.9.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Ässät
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Paavo Heiskasen yhtye
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Ma 15.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ässät

Ti 16.9.2014

Ke 17.9.2014

Esakallio (Somero)
Lapponia
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Kaija Lustila, Jari Puhakka Band
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Diesel & Markku Aro

Pe 19.9.2014

Esakallio (Somero)
Pekkaniskan Pojat, NeljänSuora
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Caminito & Kari Piironen, Koivu & Marita Taavitsainen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30
Esiintyjä avoin
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pasi Kivimäki

La 20.9.2014

Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Heidi Pakarinen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Johanna Pakonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Walkarit
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Caminito & Kari Piironen, Marita Taavitsainen
Käenkoski (Parkano)
Joonas Erkkilä
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juhani Virran yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Janiina Lehtonen
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Terhi Matikainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Kasino
Suomussalmen ns 10 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu & Pauli Raivio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen

Su 21.9.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Juha Vartiainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Väliaikainen

Ma 22.9.2014

Pirtti (Kangasala)
Odessa & Pertti Niemi

Ti 23.9.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo

Ke 24.9.2014

Esakallio (Somero)
Niskalenkki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin

Pe 26.9.2014

Esakallio (Somero)
Omega & Eija Kantola, Myrskytuuli
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Pekkaniskan Pojat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Finlanders, Anette Ekholm
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
La Strada & Amadeus Lundberg & Hannu Lehtonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Kari Piironen

La 27.9.2014

Haaparannan kansantalo
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Sarmas
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Omega & Eija Kantola, Helmenkalastajat
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kasmir & Jari Grek
Mäntsälän lava
Kalle Jussila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Väliaikainen

Su 28.9.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Odessa & Pertti Niemi

Ma 29.9.2014

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Jussi Roponen

Ti 30.9.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Jussi Roponen

Ke 1.10.2014

Esakallio (Somero)
Köpi Koski ja Projekti
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

To 2.10.2014

Forssan järjestöjentalo
Jussi Roponen
Orimattilan Kehräämö
Tonika
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Pientä unelmaa, Charles Plogman

Pe 3.10.2014

Esakallio (Somero)
Fantasia & Marko Maunuksela, Eini ja Boogie
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pientä unelmaa, Charles Plogman
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 15 euroa
Tulipunaruusut

La 4.10.2014

Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosette
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juhani Virran yhtye
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Arja Lohtander ja Mon Cherie & Pirjo Tossavainen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pasi Kivimäki

Su 5.10.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Juhamatti
Mäntsälän seurojentalo
Timanki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30
Esiintyjä avoin
Salon VPK
Keijo Nurmen yhtye

Ma 6.10.2014

Pirtti (Kangasala)
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen

Ti 7.10.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Antero Ketonen

Ke 8.10.2014

Esakallio (Somero)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

Pe 10.10.2014

Esakallio (Somero)
Sinitaivas, Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou

La 11.10.2014

Auran nuortentalo
Pasi Kivimäki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jade's band
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Jackpot
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Channel Four
Käenkoski (Parkano)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Juhani ja Yöntanssittajat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 euroa
Karaoke

Su 12.10.2014

Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30
Esiintyjä avoin

Ma 13.10.2014

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ti 14.10.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tonika
Sovintola (Viitalankylä, Seinäjoki)
Jussi Roponen

Ke 15.10.2014

Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat & päättäjäiset
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

To 16.10.2014

Orimattilan Kehräämö
Wiihdeorkesteri Wiva
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Pientä unelmaa & Charles Plogman

Pe 17.10.2014

Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Rosette, Tiina Ruuska
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Kasmir & Jari Grek

La 18.10.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette, Tiina Ruuska
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 10 euroa
Pohjolan yö
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Christa Huikko

Su 19.10.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Väliaikainen

Ti 21.10.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Amor-kvartetti

Ke 22.10.2014

Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Tapio Peltonen ja Tahiti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Christa Huikko

To 23.10.2014

Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Wiihdeorkesteri Wiva

Pe 24.10.2014

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Christa Huikko
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Unto Satorannan yhtye

La 25.10.2014

Auran nuortentalo
Jackpot
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Krääkkiö (Krääkkiö, Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kuntotalo (Kouvola)
Rosette
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Karkkilan seniorit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Christa Huikko
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 12 euroa
Harri ja Coronet, Pohjolan yö

Su 26.10.2014

Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Salon VPK
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ma 27.10.2014

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Timanki

Ti 28.10.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen

Ke 29.10.2014

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Feelings

Pe 31.10.2014

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Feelings

La 1.11.2014

Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Feelings
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Channel Four
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Harri ja Coronet
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns
Hannu Hautaniemi

Su 2.11.2014

Salon VPK
Juhani Virran yhtye

Ma 3.11.2014

Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 4.11.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Anna-Liisa Räsänen
Kuntotalo (Kouvola)
Paavo Heiskasen yhtye
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Juhani Virran yhtye

To 6.11.2014

Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Mikko Järvinen yhtye

La 8.11.2014

Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Hannu Hautaniemi

Su 9.11.2014

Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander

La 15.11.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Ässät
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Onnenhetki
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Härkätie
Limingan ns
Channel Four
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Väliaikainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Leila Riihijärvi
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Mikko Järvinen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Dry Capri
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

Ti 18.11.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Elina H

To 20.11.2014

Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Jari Puhakka Band, Kaija Lustila

La 22.11.2014

Haaparannan kansantalo
Ässät
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Musikantit, Tytti Pelkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen

Ti 25.11.2014

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Aki Korhonen

Ke 26.11.2014

To 27.11.2014

Orimattilan Kehräämö
Timanki

Pe 28.11.2014

Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ilkka Hakala, Sonetti

La 29.11.2014

Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ilkka Hakala, Sonetti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Vanhan veräjän luona
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen

Su 30.11.2014

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Juhani Virran yhtye

Pe 5.12.2014

Kuntotalo (Kouvola)
Väliaikainen

La 6.12.2014

Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Pokka
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju)
Väliaikainen

Su 7.12.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Christa Huikko

To 11.12.2014

Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Wiihdeorkesteri Wiva

La 13.12.2014

Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Tammi Group

To 25.12.2014

Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Laplanders
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Tuovilat
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi

Pe 26.12.2014

Turun VPK
Juhani Virran yhtye

La 27.12.2014

Su 28.12.2014

Ke 31.12.2014

Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Harri ja Coronet
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Amor-kvartetti
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet
Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot